Film lubi książki

Jakie filmy lubisz oglądać? Jakie książki lubisz czytać? Któremu widzianemu przez Ciebie filmowi towarzyszyła książka, którą czytałaś/czytałeś? Co było lepsze, książka czy film? Co wolałbyś zrobić najpierw: przeczytać książkę czy zobaczyć film?

#WydawnictwoJAK przygotowało kilka książek wydanych przy okazji premiery znanych filmów w Polsce. W przypadku „Unicestwienia” film powstał kilka lat po książce. Autor „Anny Kareniny” Lew Tołstoj (czy wiesz kiedy, ją napisał?) nawet sobie pewnie nie wyobrażał, że również w XXI wieku będzie tak popularna, że na jej podstawie powstanie film z największymi gwiazdami kina.

  • „Anna Karenina” Lwa Tołstoja, premiera filmu w Polsce 2012 r. Reżyser Joe Wright tworzy pełen rozmachu pejzaż rosyjskich elit. Keira Knightley jako Anna Karenina i Jude Law w roli jej męża. Oscar 2013 za najlepsze kostiumy. Książkę przygotowaliśmy dla Wydawnictwa Znak.
  •  „Kapitan Phillips” Richarda Phillipsa,  premiera filmu w Polsce 2013 r. Reżyser Paul Greengrass, w roli tytułowej Tom Hanks. To prawdziwa historia porwania amerykańskiego tankowca u wybrzeży Somalii w 2009 roku. Wstrząsająca i gwarantująca mocne przeżycia. Genialnie zagrana przez Toma Hanksa scena po uwolnieniu. It is a must! Książkę przygotowaliśmy dla Wydawnictwa Znak.
  • „Unicestwienie” Jeffa Vandermeera, premiera na Netfliksie 2018 r. pod tytułem „Anihilacja”. Reżyser Alex Garland, w rolach głównych Natalie Portman i Jennifer Jason Leigh. To chyba najbardziej niezwykła książka, jaką opracowywaliśmy. Autor doprowadza wyobraźnię czytelnika do granic jej możliwości – tak było przynajmniej w moim przypadku. Zobacz koniecznie film i postaw następnie wyzwanie swojej wyobraźni, czytając książkę. Albo jeszcze lepiej, zrób odwrotnie: najpierw przeczytaj, a potem sprawdź, czy reżyser sprostał wymaganiom Twojej wyobraźni… Książkę przygotowaliśmy dla Wydawnictwa Otwartego.
  • „Sully” C. Sullenbergera, premiera w Polsce 2016 r. Reżyser Clint Eastwood, w roli tytułowej znów niezastąpiony Tom Hanks. Znów historia prawdziwa, wodowanie na rzece Hudson w Nowym Jorku. Kilka minut po starcie samolot pasażerski z powodu zderzenia ze stadem ptaków został zmuszony do wodowania. A właściwie… jego pasażerowie zostali dzięki temu manewrowi uratowani przez swojego kapitana Sullenbergera, który w przedziwny sposób zdołał błyskawicznie podjąć decyzję o nietypowym działaniu. I wylądował w wodzie z zimną krwią… Zobacz. I nie bój się latać samolotem 🙂 W książce mnóstwo szczegółów i wyjaśnień tego, co pomogło Sullemu uratować wszystkich swoich pasażerów. Książkę przygotowaliśmy dla Wydawnictwa Znak.
  • „Rekiny wojny” G. Lawsona, premiera w Polsce 2016 r. Reżyser Todd Philips. Ponoć zrobiono z tego komedię – niestety osobiście nie widziałem. Proszę o recenzję, jeśli miałaś/miałeś okazję zobaczyć. Książkę przygotowaliśmy dla Wydawnictwa Znak.

 

        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *