GLOSARIUM – ADNOTACJA DO BOGA?

Co to jest „glosa”?

Według słownika języka polskiego, jest to „dopisek, uwaga kopisty lub czytelnika zrobiona na marginesie”.

A „Glosarium”?

W takim wypadku należałoby to rozumieć jako zbiór adnotacji, podręcznik krytyki lub po prostu przewodnik, wskazujący nam jak zauważać błędy i jak je poprawiać.

Jednak według ks. Kazimierza Wójtowicza, autora księgi pt. „Glosarium”, jej tytuł ma sugerować, że celem książki nie jest odgrywanie jakiejś wielkiej roli. Chce ona być tylko prostym objaśnieniem tekstu, niewątpliwie ważnego, jakim jest Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym.

Księga ta, opatrzona tytułem „Glosarium” jest zbiorem dziesięciu wcześniej opublikowanych książek księdza Wójtowicza. Zawiera przypowiastki, fraszki, opowieści zawierające mądrości przekazywane przez wieki z ust do ust. Prawdziwy skarbiec mądrości okraszonej pogodą i humorem; każdy znajdzie w nim wiele perełek dla siebie: katecheta i nauczyciel, opowiadacz i mówca, ale także Czytelnik, który poszukuje innego spojrzenia na sprawy poważne, ale i ulotne, zasadnicze, ale także i komiczne.

Czas przed świętami Bożego Narodzenia jest właśnie takim czasem, w którym warto się choć na chwilę zatrzymać…

W naszej księgarni „Glosarium” w przedświątecznej promocji! Znajdziecie tam tę 1264-stronicową księgę w wyjątkowej cenie 69 zł, w której otrzymacie także do swojego zamówienia zbiór wierszy ks. Kazimierza Wojtowicza pt. „Droga do Emaus”. GRATIS!

Serdecznie zachęcamy do zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *