JAK zapamiętałeś tamto lato?

Mamy wielką przyjemność przedstawić nową książkę autorki Bogny Ziembickiej, znanej z naszego cyklu „Różany”. Tytuł nowej pozycji wydanej przez Znak to „Pamiętasz tamto lato”.

Jest to historia, która porywa i przenosi czytelnika w rzeczywistość Polaków w czasie oraz tuż po II wojnie światowej. Czasem wydaje się, że książka jest aż zbyt realistyczna. Dzięki opisom strojów, sytuacji czy miejsc niemal namacalnie możemy wyczuć świat, o którym przypomina nam autorka.

Książka przedstawia piątkę bohaterów: cztery kobiety oraz mężczyznę, który splótł ich losy. Każda jest w nim zakochana, każda jednak na swój sposób.

Olga, Bisia, Lorcia i Klementyna – wszystkie przez całe życie pielęgnowały w sobie wspomnienie tego jednego dnia – dnia balu maskowego w Juracie latem 1939 roku. To dało im siłę, by nie stracić nadziei i nie zatracić siebie w okrutnej wojnie.

Jedna z nich przeżyła obóz koncentracyjny, druga – więzienie UB, trzecia, by przetrwać, sama włączyła się do aparatu ucisku, a czwarta zjeździła całą Europę.

JAK to się stało, że ich losy, złączone przez Teofila w ostatnie przedwojenne spokojne dni, ponownie się połączyły?

JAK silna okazała się miłość?

Najlepszym sposobem, żeby się tego  dowiedzieć, będzie przeczytanie tej pozycji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *